تبلیغات
جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران - اندکی این مثنوی تاخیر شد؛ گزارش مجمع عمومی عادی جاودان
جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره جاودان


وبلاگ جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران ، با هدف اطلاع رسانی اخبار صنفی و انعکاس موضوعات حقوقی ، قضایی ، فعلا بصورت موقت جایگزین سایت دائمی جاودان شده است. این وبلاگ در نظر دارد محل تبادل نظر همکاران، انتقال تجارب صنفی و درمیان گذاشتن دردهای مشترک باشد تا در پرتو همدلی حاصل از اشتراک در آراء و نظرات کاربران، بهترین مسیر پیشرفت و تعالی کشور - که یک جلوه آن استقلال نهاد وکالت است - به روی ملتمان گشوده شود.

مدیر وبلاگ : علی رضا وجدانی آرام
اخبار ومقالات جاودان

اندکی این مثنوی تاخیر شد؛ گزارش مجمع عمومی عادی جاودانسه شنبه هفته گذشته(25/9/1393)، دفتر مرکزی جاودان، شاهد برگزاری جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده سال جاری خود بود. جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و پس از خیرمقدم گویی رئیس جاودان، انتخابات هیات رئیسه مجمع برگزار شد. در نتیجه این انتخاب، آقای اسدالله بیات بعنوان رئیس، آقای بابک موحد بعنوان منشی، آقای منصور جیرانی خامنه و سرکار خانم بدرالملوک نفیسی نیز بعنوان ناظران مجمع برگزیده شدند.  پس از استقرار هیات رئیسه در جایگاه، مجمع وارد دستور شد. در بخش نخست، مجمع به استماع گزارش عملکرد یکساله شورا، که توسط سرکار خانم جان نثاری و آقایان حاجی نوروزی، فرساد، حبیب نژاد، بیات و دکتر کامیار ارائه شد، پرداخت. مسئولین فوق، که به ترتیب، تصدی کمیته های آموزش و بانوان، بین الملل، پشتیبانی، روابط عمومی، عضویت و انتخابات را برعهده دارند، به تشریح فعالیتهای یک ساله خود پرداختند.

 

آنگاه اباذر محبی رئیس جمعیت، به بیان مواضع و تشریح رسالتی پرداخت که بردوش جاودان قرار دارد. وی با اشاره به ابعاد مختلف وظایف این تشکل اسلامی، فلسفه وجودی جمعیت اسلامی وکلای دادگستری را پاسخ به نیازهایی دانست که از طرف مدیریت کلان کشور مغفول مانده است. او گفت: بعداز پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام، رهبران جمهوری اسلامی ایران، برای تعمیق معارف و آموزه های دینی، در اندیشه کسانی که سروکارشان بگونه ای بر پایه اعتقاد و تفکر بود، نهادهایی مانند نمایندگی ولی فقیه، یا دوایر عقیدتی – سیاسی را در دانشگاهها وغیره بوجود آوردند. در این میان نهاد وکالت و کانون وکلای دادگستری، بعنوان نهادی که صبغه اصلی رسالتش تفکر و اندیشه است؛ و علی رغم نیاز به وجود چنین تاسیسی، مغفول ماند و هیچ کس به فکر ایجاد آن نبود.      همکاران ما، در یک حرکت مبتنی بر اعتقادات اسلامی و رسالت انقلابی، تشکیلات جمعیت اسلامی وکلای دادگستری را برای پاسخ به این نیاز، بوجود آوردند و تاکنون درحد وسعشان، در این جهت تلاشهایی داشته اند.

 

بخشی از این نیاز، جنبه درون صنفی دارد. شناخت و تبیین آموزههای اسلامی، در زمینه نقش سازنده وکیل در جامعه اسلامی و ارتقاء کیفیت خدمات وکلا به مردم و جامعه، قسمت عمده وظیفه درون صنفی ما را تشکیل می دهد. از نظر ساختارهای حکومتی، وکالت دادگستری باید بعنوان مشاوری امین، در جهت نهادسازی و تکمیل ساختارهای حکومتی، به منظور تسهیل در جریان امور و ارائه خدمت به ملت و تضمین حقوق متقابل مردم و حکومت، رفع کاستی های موجود در نظامات حقوقی و سیاسی کشور، یار و یاور مسئولین باشد. ایفای چنین نقشی، جز از عهده وکلای دادگستری بر نمی آید و اقشار دیگر جامعه، مانند پزشکان یا مهندسان، بلحاظ نداشتن دانش و تخصص لازم، با چنین وظیفه ای مواجه نیستند. علاوه براین؛ این وکلای دادگستری هستند که باید در مقام پاسداران حقوق و آزادیهای مشروع ملت و نظامات قانونی جامعه، در مواردی که تخلفی از آنها صورت می پذیرد، به تکلیف شرعی امربه معروف و نهی از منکر اقدام نموده، با تخلف مقابله، یا مطالبه گر اجرای موازین باشند.


 از جهت سوم، باتوجه به اینکه فضای سیاسی و فرهنگی آینده جهان را ادبیات حقوقی ترسیم می کند، نظام و انقلابی که حاوی پیام متفاوتی برای ملتها است، نباید از تخصص وکلای دادگستری برای انتقال پیام خود غفلت نماید. ما وکلای دادگستری بخاطر تسلطی که بر اصول و قواعد پذیرفته نزد مخاطبان بیرون از مرزها و مراجع حقوقی و سیاسی بین المللی داریم، مکلفیم ارزشهای برخاسته از آموزههای انقلاب اسلامی را به گوش آنها رسانده، به رفع ابهامات و دفع شبهات القائی مخالفین بپردازیم. از این منظر؛ ما وکلای دادگستری، رسالتی به مراتب سنگین تر نسبت به سایر اقشار جامعه برعهده داریم.


ایشان اضافه کرد، از آنجاییکه عمل به این همه وظیفه مستلزم تشکیلاتی توانمند است و چنین توانی در گرو قدرت مالی است و همچنین، با توجه به اینکه از سال گذشته با استقرار دفتر مرکزی در محل فعلی، جاودان موقعیتی متفاوت از گذشته پیدا کرده، انتظار میرود اعضای محترم، با همت بیشتری به همیاری مادی و معنوی خود به جمعیت ادامه دهند و با درک عمیق از این شرایط، خود را برای انجام کارهای بزرگی که پیش روی جاودان قرار گرفته، آماده کنند.

در پایان سخنان رئیس جمعیت، از تعدادی از همکارانی که در طول سال گذشته، جاودان را در انجام رسالت خود یاری نموده اند، با تقدیم هدایایی، قدردانی شد.

در ادامه، گزارش مالی یکساله، به سمع حاضران رسید و با تایید صحت آن توسط جناب آقای قربانیان، بازرس محترم جاودان، تراز مالی منتهی به تاریخ 30/12/1392 با رای اکثریت، از تصویب گذشت.


سپس، مبلغ پیشنهادی شورای مرکزی، برای حق عضویت سالیانه اعضا، مورد بررسی قرار گرفت و پس از بحث و تبادل نظر، مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال، بعنوان حق عضویت سالیانه هریک از اعضا تعیین شد.

   در ادامه جلسه، انتخابات شورای مرکزی و بازرسان جمعیت برگزار گردید و از میان بیش از 29 نفری که برای عضویت در شورا اعلام نامزدی کرده بودند؛ آقایان و خانمها:

1 - اباذر محبی

2 - کریم حبیب نژاد

3 - دکتر محمدرضا کامیار

4 - شهناز سجادی

5 - سعید باقری

6 - صفت الله عباسی

7 - سیدعلی غروی؛ بعنوان اعضای اصلی و

8 - سرکار خانم نرگس جان نثاری،

9 - آقای سیدشمس الدین موسوی مطلق و

10 - آقای دکترعلی اصغر آقایی بعنوان اعضای علی البدل تعیین شدند.

 همچنین آقایان: دکتر حسن مرادی و علی حامدتوسلی بعنوان بازرسان اصلی و  محمد جلیلیان بعنوان بازرس علی البدل انتخاب گردیدند.

 در پایان؛ با پذیرایی شام از حاضران، جلسه خاتمه یافت.

در خاتمه؛ از تاخیر پیش آمده در تهیه و ارسال این گزارش، پوزش می طلبیم.

                                                                                         روابط عمومی جاودان  

نوع مطلب : اخبار جاودان، 
برچسب ها : گزارش مجمع عمومی عادی جاودان،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 9 دی 1393 11:23 ق.ظ
در تیتراژ خبری بالای صفحه وبلاگ، ذکر شده بود که کلاسهای قرآنی تشکیل می شوند
سه شنبه 2 دی 1393 10:22 ق.ظ
چرا درباره تشکیل موسسه حقوقی جاودان و کلاسهای قرآنی وکلای دادگستری چیزی نگفته اید؟
سه شنبه 2 دی 1393 08:22 ق.ظ
چرا درباره تشکیل موسسه حقوقی جاودان و کلاسهای قرآنی وکلای دادگستری چیزی نگفته اید؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت جمعیت اسلامی وکلای دادگستری خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران محفوظ است

ابزار هدایت به بالای صفحه