جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره جاودان


وبلاگ جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران ، با هدف اطلاع رسانی اخبار صنفی و انعکاس موضوعات حقوقی ، قضایی ، فعلا بصورت موقت جایگزین سایت دائمی جاودان شده است. این وبلاگ در نظر دارد محل تبادل نظر همکاران، انتقال تجارب صنفی و درمیان گذاشتن دردهای مشترک باشد تا در پرتو همدلی حاصل از اشتراک در آراء و نظرات کاربران، بهترین مسیر پیشرفت و تعالی کشور - که یک جلوه آن استقلال نهاد وکالت است - به روی ملتمان گشوده شود.

مدیر وبلاگ : علی رضا وجدانی آرام
اخبار ومقالات جاودان
به موجب بند ب ماده 8 لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری به کسانی که دارای...

متقاضیان می بایستی دارای یکی از شرایط ذیل باشند:

 

بند ب ماده 8

به موجب بند ب ماده 8 لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری به کسانی که دارای دانشنامه لیسانس بوده و پنج سال سابقه خدمات قضائی داشته باشند و سلب صلاحیت قضائی از طرف دادگاه عالی انتظامی از آنها نشده باشد پروانه وکالت از طرف کانون وکلاء داده می شود.

 

بند ج ماده 8

به موجب بند ج ماده 8 لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری به نمایندگان مجلس شورای اسلامی با گذراندن یک دوره کامل نمایندگی که دارای لیسانس قضائی یا گواهی پایان تحصیلات سطوح عالیه از حوزه علمیه قم و 5 سال سابقه کار قضائی در محاکم باشند، پروانه وکالت اعطاء می شود.

 

 

 بند د ماده 8

« لیسانس حقوق، یا گواهی سطوح عالی حوزه با 5 سال سابقه حقوقی مستمر یا 10 سال متناوب و بازنشستگی با 30 سال خدمت دولتی »

- به موجب بند « د » ماده 8 لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری به کلیه کسانی که دارای لیسانس حقوق قضائی یا گواهی پایان تحصیلات سطوح عالیه از حوزه علمیه قم با حداقل 5 سال سابقه کار متوالی یا 10 سال متناوب در سمت های حقوقی در دستگاه های دولتی و وابسته به دولت و نهاد ها و نیروهای مسلح باشند و بعد از اجرای این قانون با داشتن 30 سال سابقه خدمت بازنشسته شوند بدون رعایت شرط سنی با انجام نصف مدت مقرر کارآموزی (نه ماه)  پس از قبولی در امتحان اختبار، پروانه وکالت از طرف کانون وکلاء داده می شود.

لازم به توضیح است که این متقاضیان باید دارای تمام شرایط فوق باشند در غیر این صورت مشمول این ماده نخواهند شد (لیسانس حقوق یا گواهی سطوح عالی حوزه علمیه قم + 5 سال مستمر یا 10 سال متناوب کارشناس حقوقی مستند به احکام کارگزینی (بعد از اخذ مدرک لیسانس) + بازنشستگی با 30 سال خدمت واقعی).

 

تبصره یک ماده 8

به موجب تبصره یک ماده 8 لایحه استقلال کانون وکلای دادگستری کلیه کسانی که دارای لیسانس حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی یا معادل آنها از دروس حوزوی و دانشگاهی بوده و حداقل دو سال سابقۀ خدمت قضائی داشته باشند از انجام دوره کارآموزی معاف می باشند ولی پس از احراز شرایط و قبولی در اختبار، به آنها پروانه وکالت پایه یک از طرف کانون وکلاء داده می شود. در این ‌مورد مدت انتظار خدمت از لحاظ اخذ پروانۀ وکالت جزء خدمت محسوب نمی شود.

 

«زمان ثبت نام یا پذیرش درخواست»

ردیف

فصل

ماه

روز

1

بهار

فروردین

20 الی 30

2

تابستان

تیر

20 الی 30

3

پاییز

مهر

20 الی 30

4

زمستان

دی

20 الی 30

 

 

 

 

  

«هزینه ثبت نام»

 

هزینه ثبت نام اولیه (کلیه بندهای ماده 8 به جز بند دال)، مبلغ پنج میلیون ریال بوده که به صورت اینترنتی توسط درگاه بانک ، پرداخت می گردد و در صورت پذیرفتن تقاضا ، در مراحل بعدی که متعاقباً اعلام می گردد می بایست پنج میلیون ریال دیگر  پرداخت شود.

 هزینه ثبت نام اولیه (بند دال)، مبلغ دو میلیون و پانصد هزار ریال بوده که به صورت اینترنتی توسط درگاه بانک ، پرداخت می گردد و در صورت پذیرفتن تقاضا ، در مراحل بعدی که متعاقباً اعلام می گردد می بایست دو میلیون و پانصد هزار ریال دیگر  پرداخت شود.

 

 -----------------------------------------------

 

 واحد صدور پروانه : 02184001303

  پشتیبانی سایت : 02184001124  - فقط پاسخگویی به اشکالات ثبت نام اینترنتی  (در ساعات اداری 8 صبح الی 15)

 

-----------------------------------------------

 

سایر توضیحات:

 

 الف - مدارک مورد نیاز جهت ارسال پستی:

توجه :    برابر با اصل مدارک از طریق دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد.

            پرینت کلیه فرم ها و مدارک درخواستی را در برگ  A4تهیه فرمایید.

لازم است بعد از انجام ثبت نام اینترنتی ،اسکن مدارک درخواستی و ارسال الکترونیکی آن،مدارک مورد نیاز به ترتیب ذیل « از زیر به رو » مرتب نموده و منگنه نمائید:

 

1-      تصویر برابر با اصل تمام صفحات شناسنامه(به ترتیب شماره صفحه به طوری که صفحه اول در زیر قرار گیرد و به همین ترتیب تا آخرین صفحه شناسنامه «از زیر به رو» )

2- تصویر برابر با اصل کارت ملی «پشت و رو»

3- تصویر برابر با اصل کارت پایان  خدمت و یا معافیت دائم برای آقایان (کارت جدید سیستم هوشمند یا ارائه رسید درخواست تعویض کارت از دفاتر پلیس +10)

4- تصویر برابر با اصل دانشنامه لیسانس

5- مدارک حاکی از قطع رابطه استخدامی ( برای متقاضیان بند ب ) و گواهی نمایندگی مجلس از کارگزینی مجلس شورای اسلامی ( برای متقاضیان بند ج ) و حکم بازنشستگی ، گواهی حسن انجام کار و احکام سوابق حقوقی ( برای متقاضیان بند دال )

6- عکس پرسنلی رنگی (تمام رخ - زمینه روشن - سه در چهار) به تعداد 10قطعه (عکس آقایان با کت و عکس خانم ها با حجاب کامل)

7- فرم تقاضای پروانه  پس از ثبت نام اینترنتی و تهیه نسخه چاپی از آن ، به صورت جداگانه به ترتیب صفحات از پایین به بالا منگنه شود.(با موارد قبل منگنه نشود) همچنین بند های 4 الی 7 (موارد تصریح) فرم مزبور را عینا در زیر کادر نوشته و امضا نمائید .

8- فرم شماره 8  ( شرح مدارک مورد نیاز ثبت نام ) که به همراه فرم تقاضای پروانه  چاپ می شود را به دقت مطالعه نموده، ضمن درج علامت در مقابل موارد ذکر شده در فرم ، تکمیل و با ذکر تاریخ امضاء شود.

 

ب - نحوه ترتیب و تنظیم مدارک:

 مدارک فوق به ترتیب زیر از پایین به بالا مرتب و در پاکت پستی  A4  قرار گیرد(دقت شود از تا کردن مدارک جدا پرهیز شود):

1-مدارک مورد نیاز موضوع ( بند الف - موارد 1 الی 6 ) به ترتیبی که مرتب و منگنه نموده اید.

2-فرم تقاضای پروانه که پس از ثبت نام اینترنتی نسخه چاپی آن را دریافت و به ترتیب صفحات از پایین به بالا مرتب و منگنه نموده اید.

3-فرم شماره 8

4-فتوکپی شناسنامه ، کارت ملی و دو قطعه عکس (اضافه بر 10 قطعه عکس قبلی) را به ترتیبی که قبلا ذکر شده است مرتب و منگنه نمائید .

 

ج - شیوه ارسال مدارک:

 مدارک فوق را حداکثر ظرف 48 ساعت صرفا از طریق پست پیشتاز با ذکر نام و نام خانوادگی و قید عبارت (مخصوص متقاضیان ماده 8 پروانه وکالت) بر روی پاکت ارسالی به نشانی : تهران، میدان آرژانتین، خیابان زاگرس، پلاک 3، کانون وکلای دادگستری مرکز کدپستی 1514934411 طبقه سوم ، واحد صدور پروانه ارسال شود.

 

تذکر :  رسیدگی به مدارک بر اساس تاریخ وصول و تکمیل مدارک، صورت خواهد پذیرفت. بنابراین متقاضیانی که در ارسال تسریع نمایند در اولویت رسیدگی به مدارک خواهند بود.

 

 د- انتخاب شهر:

·   شما می توانید حد اکثر چهار شهر را در حوزه کانون مرکز پیشنهاد دهید.

·   تعیین شهر محل اشتغال با هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد.

·    کسانی که دارای رتبه قضایی بوده اند به مدت سه سال در آخرین محل خدمت خود حق وکالت نخواهند داشت.

 

 

ه - اعلام نتیجه:

     پس از ثبت نام اینترنتی ، ارسال مدارک و بررسی شرایط قانونی  از سوی کانون در صورتی که نقصی وجود نداشته باشد درخواست ها رسیدگی خواهد شد و متعاقبا و با اعلام قبلی از طریق ارسال پیام کوتاه ، استعلامات از طریق سایت کانون در دسترس قرار خواهد گرفت .

 

به مراجعات حضوری و تماس های تلفنی پاسخ داده نخواهد شد.

 

 -----------------------------------------------

 

 

قبل از شروع مراحل ثبت نام    فایل راهنما     را به دقت مطالعه نمایید.

 

دانلود  فایل راهنما 

 

ثبت درخواست (مرحله اول)

 

تکمیل اطلاعات ثبت نام (مرحله دوم)

 

 

 

توجه :   مهلت تکمیل اطلاعات ثبت نام نیز تا پایان روز 30 تیرماه 1396 خواهد بود.


منبع: کانون وکلای مرکز

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت جمعیت اسلامی وکلای دادگستری خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران محفوظ است

ابزار هدایت به بالای صفحه

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات