اخبار جاودان

بیانیه جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران(جاودان) راجع به تحولات سه ماه اخیر کانون وکلای دادگستری مرکز

جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران(جاودان) بیانیه ای راجع به تحولات سه ماه اخیر کانون وکلای دادگستری مرکز منتشر کرد که در ادامه متن این بیانیه را مشاهده می فرمایید:

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَميعًا وَلا تَفَرَّقوا» همکاران عزیز، وکلای محترم دادگستری؛ همانگونه که استحضار دارید، تحولات مربوط به متن و حواشی انتخابات هیات رئیسه سال دوم در دوره ۳۲ هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، طی حدود سه ماهه اخیر، چهره ای از مدیریت این کانون دیرپا به نمایش گذاشته که موجب تاسف بسیاری از دلسوزان صنفی شده است. جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران (جاودان) نیز بعنوان تشکل فعال در کانون وکلا، غمگنانه شاهد صحنه است و از آنجاییکه هرگونه تلاشِ معطوف به قدرت و دامن زدن به اختلافات برای مناصب دنیوی را از جانب افراد، مذموم می داند، با خودداری از مداخله در شکل و محتوای تحولات اخیر، تداوم آن را موجب تحلیل انرژی و توان مدیریت کانون، فعالان صنفی، اختلال در امور کانون و خدشه به اعتبار و احترام وکلا و کانون وکلا می داند.

مع الوصف جاودان مطابق رویه همیشگی خود، همکاری و همراهی با سکانداران هدایت کانون را در جهت حفظ تمامیت و استقلال کانون وکلا، وظیفه خود دانسته و می داند. با این وجود؛ هر از چندگاهی در فضای مجازی و حقیقی، شاهد اظهاراتی از جانب برخی مدیران و فعالان صنفی هستیم که جاودان را متهم به دخالت در این قضایا می نمایند و به این بهانه، مطالبی را به این تشکیلات فرهنگی صنفی منتسب می نمایند که واقعیت ندارد. فلذا بر پایه آموزه های دینی و اعتقادی خود، همگان را به پایبندی به عهد الهی توصیه نموده و هرگونه ترجیح منافع شخصی و باندی بر مصالح عمومی کانون را سزاوار نکوهش می داند.

همچنین انتظار داریم اعضای محترم هیات مدیره نیز با پرهیز از کشمکش های فشل کننده، در این مدت باقیمانده تا پایان دوره جاری، با وحدت و همدلی به خدمت خالصانه به نهاد وکالت دادگستری، کانون وکلا، همکاران وکیل و بویژه وکلای جوان و کارآموزان بپردازند، که در غیر این صورت هیچ پاسخی در پیشگاه الهی و تاریخ این نهاد دیرپا نخواهند داشت.

و من الله التوفیق

جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران (جاودان)

هجدهم دی ماه ۱۴٠۲

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *