اخبار کانون وکلا

پرداخت حق‌الوکاله پرونده های تسخیری مربوط به سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ کانون وکلای مرکز در روزهای آینده

دبیر کمیسیون وکالت های تسخیری کانون وکلای دادگستری مرکز، از ارجاع بیش از دو هزار پرونده وکالت تسخیری در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش وکلاپرس به نقل از روابط عمومی کانون وکلای دادگستری مرکز، آیسان طوفانی، دبیر کمیسیون وکالت های تسخیری ضمن ارائه گزارشی درباره عملکرد این کمیسیون، از پرداخت حق الوکاله پرونده های تسخیری مربوط به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ در روزهای آینده خبر داد.

در یک سال گذشته بیش از دو هزار پرونده تسخیری ارجاع شده

طوفانی گفت: با توجه به اهمیت حضور وکلای تسخیری برای تحقق دادرسی عادلانه، در یک سال گذشته بیش از دو هزار پرونده تسخیری به همکاران ارجاع شده که در همین راستا ضمن تسریع در پاسخ به درخواست های واصله از شعبات دادگاه و دادسرا، ارتباط مستمری با وکلای منتخب داشته و در خصوص موضوعات مربوط به پرونده ها و حل و فصل مشکلات راهنمایی های لازم انجام پذیرفته است.

وی به اقداماتی که از سوی این کمیسیون انجام می شود اشاره کرد و گفت: پیگیری بحث بودجه وکالت های تسخیری و معاضدتی، تشکیل کارگروهی با عنوان کارگروه تقسیم بودجه و شرکت در جلسات کارگروه تقسیم بودجه و تبادل نظر در این راستا و اتخاذ تصمیم های راهبردی و نهایی و همچنین پیگیری موضوع پرداخت حق السهم کانون ها و تلاش جهت اخذ مدارک و مستندات مربوطه و ارتباط دائم با دادسرای انتظامی کانون و کلینیک حقوق شهروندی از جمله اقداماتی است که از سوی کمیسیون تسخیری در دوره اخیر انجام شده است .

در چند روز آینده شاهد پرداخت حق الوکاله پرونده های تسخیری مربوط به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ خواهیم بود

در این دوره همکاران ما در کمیسیون مدارک و مستندات رسیده به کانون در خصوص اتمام پرونده ها را بررسی و افراد مشمول دریافت حق الزحمه را به امور مالی کانون معرفی که خوشبختانه در چند روز آینده شاهد پرداخت حق الوکاله پرونده های تسخیری مربوط به سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ خواهیم بود که ازاین جهت خوشحالیم.

ارجاع پرونده های قتل، مواد مخدر، اعدام و … به وکلای با سابقه

وی درباره نحوه تعیین وکیل تسخیری گفت: در کمیسیون وکالت های تسخیری سعی بر این است پرونده هایی مهم همچون قتل و یا مواد مخدر با مجازات اعدام و حبس ابد به همکارانی ارجاع شود که سابقه ی بیشتری دارند و لازم هست از همکارانی که با جدیت پرونده های تسخیری را انجام می‌دهند تشکر نمایم.

تعیین نماینده دائم جهت ارتباط مستقیم با دادگاه انقلاب

دبیر کمیسیون ادامه داد: به جهت حساسیت هایی که نسبت به پرونده های دادگاه انقلاب وجود داشت با مراجعه به دادگاه و ملاقات با سرپرست محترم دادگاه، نماینده دایم جهت ارتباط مستقیم با دادگاه انقلاب تعیین و معرفی گردید تا معرفی نامه وکلای منتخب در کمترین زمان ممکن به شعبات ارسال گردد.

وی تاکید کرد که خوشبختانه به جهت ارتباط مداوم با مقامات دادگاه، دادسرا، دفاتر شعبات و پیگیری های اعضا محترم کمیسیون در خصوص مشکلات احتمالی ، نتایج ارزنده ای را در راستای همکاری سازنده کانون، کمیسیون وکالت های تسخیری با محاکم در پی داشته است. همچنین در صورت لزوم با مراجعات موردی به شعبات، مشکلات احتمالی بررسی و مرتفع شده و در خصوص همکارانی که معاذیر دارند نیز به فوریت وکیل جایگزینی تعیین و معرفی می گردد.

فرآیند معرفی وکیل تسخیری برای نوجوانان و اطفال بزهکار

وکیل آیسان طوفانی درباره فرآیند معرفی وکیل برای نوجوانان و اطفال بزهکار اظهار داشت: در این دوره نیز همانند دوره های گذشته به جهت اهمیتی که اطفال و نوجوانان اعم از بزهکار و بزه دیده دارند، تلاش شد همکارانی که به صورت خودجوش با این کمیسیون همکاری دارند در مجتمع قضایی شهید فهمیده استقرار یابند تا پروسه انتخاب و معرفی وکیل تسخیری به فوریت صورت پذیرفته و در همین راستا نیز ضمن ملاقات با سرپرست محترم مجتمع قضایی شهید فهمیده و معاون محترم دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۹ مسائل مربوطه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: کمیسیون وکالت های تسخیری در راستای وظایف ذاتی خود همواره تلاش داشته ضمن ارتباط مستمر با مراجعه کنندگان، در کوتاه ترین زمان ممکن امور محوله را انجام دهد و امیدواریم در آینده شاهد گسترش بیشتر خدمات وکالت تسخیری به شهروندان باشیم.

منبع:روابط عمومی کانون وکلای مرکز

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *