یادداشت حقوقی

یادداشت وکیل محمد جلیلیان در سوگ مرحوم نعمت احمدی: دكتر نعمت احمدي حقوقداني سختكوش

وکیل دکتر محمد جلیلیان از اعضای شورای مرکزی جمعیت اسلامی وکلای دادگستری به منظور گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم نعمت احمدی نسب، یادداشتی منتشر کرد:

دكتر نعمت احمدي متولد ١٣٤٤ از شهر رفسنجان پس از سپري كردن قريب ٧٠ سال از عمر خود و گذراندن دورهاي پر رنج و محنت نقاهت بيماري چشم از جهان بست.

1) شهرت قالب اين وكيل تعلق فكري، ذهني و تمايلات شديد به جبهه اصلاحات بوده و با پذيرش پرونده‌هاي اصلاح‌طلبان در حوزه‌هاي سياسي، مطبوعاتي و روزنامه‌نگاران منظومه فكري خود را عملي ساخت .

2) در حوزه‌هاي اجتماعي نيز با اشتراك در اين حوزه و مبارزه با اين ناهنجاري‌ها و پذيرش پرونده‌هاي ملي و مشتهر، پرحاشيه، مسئوليت‌آور و بسيار دشوار كه همراه با ناهنجاري‌ها اجتماعي اعم از قتل‌هاي محفلي در تهران و شهرستان‌هاي مختلف پذيرا بوده است.

3) اين وكيل مقاوم و پرتلاش در ايام قضاوتم مراجعات فراواني جهت تعقيب و پيگيري پرونده‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي و مطبوعاتي داشت و اين سرآغاز فصل روابط و شناخت عميق از شخصيت وي بود.

4) در ايام وكالتم در پرونده‌هاي سياسي، اجتماعي و مطبوعاتي فراواني در يك مدار و يك جهت در مقام دفاع از موكلان قرار گرفتيم. تسلط عميق وي با تاريخ سياسي ايران و جهان، ارتباط عاطفي و وكالتي با مرحوم آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني، علاقه‌مندي و اشتياق و تعلق وي به جبهه وسيع اصلاحات در داخل ايران از وي شخصي صاحب‌نظر، مسلط، مقاوم و پايدار ساخته بود كه دفاع هم‌انديشان و همفكران خود با قامتي استوار و بدون مواجب مرسوم ساخته بود .

5) در حوزه‌هاي علوم سياسي، تاريخ مطبوعات و پيچ‌هاي مهم تاريخ معاصر ايران صاحب‌نظري با قابليت تحليل بود. به‌ مناسبت‌هاي مختلف ملي و جهاني به سبك و سياق خود با قلمي شيوا، ساده و دقيق به تبيين ديدگاه‌هاي خود مي‌پرداخت. جامعه سياسي ايران امروز سوگوار فرزندي از تبار اصلاحگران و نيك‌انديشان است و جامعه حقوقي ايران عزادار، وكيل و حقوقدان كرماني‌تبار كه بار بسياری از مصلحان سياسي، اجتماعي و مطبوعات ايران را با قامتي استوار و دردمندانه به دوش كشيد.  خداوند اين مرد نيك‌انديش، سترگ، مقاوم، سختكوش و صاحب‌نظر سرزمين كوير ايران را قرين رحمت بگرداند.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *