اخبار جاودان

بیانیه جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران (جاودان) در محکومیت حمله به کنسولگری ایران در دمشق، توسط رژیم صهیونیستی
“بسم الله الرحمن الرحیم”

با گذشت بیش از شش ماه از فوران آتش خشم ناشی از عقده های فروخفته هفتاد ساله ملت فلسطین در غزه، جهانیان همه روزه شاهد افزودن برگ جدیدی بر تاریخ سراسر جرم و جنایت رژیم اشغالگر قدس هستند. جنایاتی که مصداق عناوین متعدد مجرمانه مذکور در اسناد بین المللي است. از نقض فاحش حقوق بشر گرفته تا ارتکاب جنایت جنگی، محاصره همه جانبه، نسل زدایی، کشتار غیرنظامیان، بویژه زنان و کودکان و… تنها بخشی از فهرست جنایات ارتکابی این رژیم سفاک است.

درد مضاعف ملت‌ها آن است که این همه ظلم و جنایت، نه تنها از طرف سردمداران حکومت های مدعی حقوق بشر محکوم نمی شود، بلکه صریحا و تلویحا مورد حمایت نیز قرار دارد. این رژیم نامشروع، با سخره گرفتن قطعنامه شوراي امنيت سازمان ملل، در خصوص آتش بس فوری در غزه و رای دادگاه کیفری بین المللی و نادیده گرفتن مطالبات ملت‌های آزاد جهان، در اقدامی جدید، مبادرت به حمله به کنسولگری کشورمان در سوريه کرد تا با نقض کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در زمینه مصونیت اماکن دیپلماتیک این خباثت را هم به کلکسیون جنایات ارتکابی خود افزوده، کارنامه سیاه هفتاد ساله خود را بیش از پیش سنگین کند. این اقدامات، همچنین ناکارآمدی ساختارهاي جهانی موجود، برای تامین صلح و امنیت بین المللی، دفاع از حقوق فردی و جمعی ملت‌ها و غیرنظامیان، بویژه زنان و کودکان را ثابت کرد و نگاه ابزاری مدعیان حقوق بشر به سازمان‌ها و تعهدات بين المللی را به نمایش گذاشت. نگاهی که بیش از پیش موجب گستاخی رژیم یاغی صهیونیستی در تعرض به اماکن دیپلماتیک و کشتن مستشاران نظامی که با دعوت و هماهنگی دولت میزبان، در سوریه حضور داشته اند شده است .

جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران(جاودان) با عرض تسلیت شهادت سردار زاهدی و همراهانش در کنسولگری کشورمان در دمشق، ارتکاب این جنایت و نقض فاحش قوانین بین‌المللی توسط رژیم اشغالگر قدس را محکوم نموده، وجدان های بیدار و حقوقدانان بین المللی را به چاره اندیشی و درانداختن طرحی نو برای دفاع و حمایت از ملتهای تحت ستم و ایجاد سازوکاری برای تضمین صلح و امنیت بین المللی، فرا می خواند.

به امید تحقق این آرزو

«والسلام علی من التبع الهدی»

«روابط عمومی جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران (جاودان)»

۱۴۰۳/۱/۱۶ تهران

بازگشت بە لیست

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *